[VAZGEÇ]

[VAZGEÇ]

REKLAM

Sıkça Sorulan Sorular

REKLAM
Sıkça Sorulan Sorularda Ara

Kömür fiyatlarını pahalı bulan bina yöneticileri, web sitesi kurdu     << Geri Dön


Kömür fiyatları yaz ayları başında vatandaşın cebini yakmaya başladı. Bina yöneticileri, uygun kömür bulmak için çalışıyor. Geçen senelerde, 250-300 dolar olan kömür fiyatları, bu sene 400-410 doları buldu. Kömür firmaları, fiyatlardaki yükselişi Rusya'nın ihracat politikasına bağlıyor. Gaziantep'te yaşayan ve bu durumdan muzdarip olan bir grup vatandaş ise çareyi 'ekomur' adlı internet sitesi kurmakta buldu. İlk üç günde 30 bina üyesi ve 70 kömür firması üyesine ulaşan site yöneticileri, amaçlarının kömür alıcıları ile kömür satıcılarını buluşturmak olduğunu söyledi.

Site kurucusu Mehmet Ali Talmaç, kömür ihtiyacı olan evlerin, binaların, fabrikaların ihtiyaçlarını 'ekomur' adlı platformda ücretsiz olarak yayınladıklarını, bu yerlere fiyat teklifi vermek isteyen firmaların ise yine ücretsiz olarak tekliflerini internet üzerinden gönderdiklerini anlattı. Üyeler kendilerine verilen bina kodu ile 'www.ekomur.com' adresini tıkladığında binaları için gelen teklifleri görüyor ve değerlendiriyor. Uygun buldukları teklifler için iletişim bilgilerini kömür firmasına gönderme izni veren üyemiz, firma ile temasa geçip anlaşmaya çalışıyor.

Gizliliğe çok önem verdiklerini söyleyen Talmaç, üyelerin kişisel bilgilerinin onay verilmezse kömür firmaları tarafından görülmediğine dikkat çekti. Şu an piyasada 400 dolar civarında satılan bir kömür markası için bir başka firmanın 360 dolar kadar fiyat verebildiğini kaydeden Talmaç, "Fiyatların daha şimdiden düştüğünü gören bina sakinleri ise biraz rahatlamış durumda. Hiçbir kömür firmasıyla ilgimiz yok. Tüm firmalara aynı yakınlıktayız, tek amacımız kömür alıcıları ve kömür satıcılarını aynı ortamda buluşturmak. Üyelerimizin kömür ihtiyacını karşılamak için çalışıyoruz. Biz işin ticari yönüne karışmıyoruz, satış yapmıyoruz." dedi.

Haberin Çıktığı Medyalarİlgili Sorular